среда, 25 мая 2016 г.

Stawianie plot z Winylu na ogrodzenie i furtę ogrodzeniowa nie wymaga zezwolenia na to oraz informowania tego faktu starostwu powiatowemu oprócz szczególnych wypadków.

Projekotwanie ogrodzenie Winylowe na plot i bramkę ze sztachet nie zada zezwolenia na to oraz zawiadamiania tego faktu starostwu powiatowemu wyjąwszy wyjątkowe wypadki.

Plotki plastikowe na plot i bramę sztachetowa nie przekraczające wysokości 2,2 m umieszczane pośrodku dwoma graniczącymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności urzędowych. Tyczy się to również ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz pozostałych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów w pobliżu dróg prywatnych i wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy ogrodzenie PCV na ogrodzenie i bramę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym lub urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia powinno określać gatunek ogrodzenia, procedurę zrealizowania jego montażu a także proponowany czas startu budowy.
  5. Prócz zgłoszenia wypada dodać deklaracje o upoważnieniu do zarządzania posiadłością w celach budowlanych i o ile jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Niekiedy do budowy plotki z Winylu na plot i furtę ogrodzeniowa potrzebne są ponadplanowe uzgodnienia tj. np. akceptacja administratora drogi na lokalizacje zjazdu.

Budowę ogrodzenia wolno zacząć po 30 dniach od czasu zgłoszenia planowania jego budowy, o ile urząd nie wniesie przedtem sprzeciwu. Protest może być w sytuacji, gdy planowane ogrodzenie Winylowe na ogrodzenie i bramę ze sztachetek jest nieadekwatne z określeniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasku drogowym projektowanej ulicy. W przypadku jak planowane plot z plastiku na plot i bramkę ogrodzeniowaprzypadkiem może grozić bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. przez blokowanie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może wymagać otrzymania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamysłu budowy ogrodzenia jest ważne przez dwa lata. Wstrzymanie rozpoczęcia robót przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty pobudowania ogrodzenia nieodzowne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий