вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Nieodpowiednio zabezpieczone płoty z drewna prędko się psują oraz mogą bezpowrotnie zgubić swój pierwotny urok i cechy. Decydując się na używanie drewna na płot pożądane byłoby poznać sposoby konserwacji oraz konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli upajać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od poprawnego oraz starannego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego uzależniony jest wynik końcowy naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa kluczowe jest skontrolowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku gołego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak konserwujemy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić następne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli chcemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje płot od wewnątrz, lecz nie stworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Konserwowane w ów sposób płot zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca utworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje płot przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Kompletnie inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ów rodzaj płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie ulegają również biokorozji zatem służą swoim właścicielom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий