пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało elementów wyraźnie nie zaznaczy linii trawy ewentualnie kwiatów jak małe żywe sztachety.

Bardzo duże, bowiem prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , a w przypadku potrzeby przesłania pobliskie domy a także ulice. Aby wykonać taki plot rośliny zasadzamy wokół granic posiadłości. O ile mamy dosyć miejsca, w najwyższym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju naturalnym, np. z leszczyny, która przy okazji dostarcza orzeszki. Gdy wolimy zęby nasze żywe ogrodzenie było bardzo wybujałe zaś jednocześnie cienkie to w cieniu wolno je ukształtować z wiązu powszechnego, grabu powszechnego ewentualnie klonu polnego. Należy mieć na uwadze jednakże, że kiedy rośliny nas przewyższa, ich zmniejszanie może być bardzo kłopotliwe.

Nic wyraźnie nie podkreśli projektu trawy czy tez kwietnika jak małe żywe ogrodzenie.

W cieniu, gdzie zarówno trawa, jak i rośliny kwiatowe często nie chcą dobrze wzrastać w określonych grządkach, niewielkie krzewy potrafią utrzymać naturalne bogactwo w ryzach albo zastawią gołe placki gleby. Schludnie przycięty nieduży żywopłot sam zresztą wystarczy za dekoracje ogródka. Na zielone ogrodzenia przydaje się porzeczka alpejska oraz bukszpan. Na wiosnę wyłącznie ploty kształtowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych witkach, których się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, ale wszak w ciemnych zakamarkach każdy kwiat jest widoczny. Jesienią zaś ozdabiają je zgrabne jabłuszka, które wolno przerobić na przetwory.

Niskie ewentualnie strzeliste zielone ogrodzenia można pozyskać z krzewów zimozielonych.

Niestety, rośliny z tej klasy często są znacznie bardziej kosztowne aniżeli odmiany liściaste. Spośród nich najlepiej wytrzymuje brak słońca cis pospolity. Przeważnie szeroko się rozrasta i należny go redukować, jednak jego kategorię Fastigiata Robusta wolno pościć sam jeden.Powinien się ekspresowo dojrzewał zaś ocali filarowy kształt.

Jeżeli wasz kącik jest nader zacieniony, należałoby aby zielony palisada rozświetlić kolorowymi zmazami. Poniektórego z cienioznośnych modeli maja wariacji o jasnych czy tez tęczowych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr przeciętny Aureum a dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne barwy są najbardziej zgrabnego w słońcu, jednakże nawet w śladzie listowie zostają dość jasne, prawie ze oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий